Kategorie eshopu

Jak vybrat korektor

Mezi nejčastěji používané produkty při líčení patří rozhodně korektory. Rozjasní, zakryjí nedokonalosti a omladí obličej. Jak ale vybrat ten nejlepší, který zaručeně zakryje vše, od pigmentovaných skvrn, přes akné až po tmavé kruhy pod očima?

Mezi nejčastěji používané produkty při líčení patří rozhodně korektory. Rozjasní, zakryjí nedokonalosti a omladí obličej. Jak ale vybrat ten nejlepší, který zaručeně zakryje vše, od pigmentovaných skvrn, přes akné až po tmavé kruhy pod očima? Na výběr je také z mnoha konzistencí, které se hodí pro různé typy pleti. Jednoduchý není ani výběr toho správného odstínu, který na obličeji dokonale splyne. Ideální je vyzkoušet si více variant, jedině tak zjistíte, která konzistence a barva vám nejvíce pasuje.
Při výběru berte jako první ohled na váš typ pleti. Jestliže je suchá, sáhněte po tekuté konzistenci, která je krémová, hydratační a zbytečně nezvýrazní suchá místa. Jste-li majitelky problematické nebo mastné, budou vám příjemnější tuhé korektory, které zároveň i déle vydrží.
Pozornost věnujte také aplikátoru. Čím praktičtější bude, tím pohodlnější a rychlejší bude samotná aplikace. Nanášet jej můžete i pomocní štětce nebo pěnové houbičky, kterou získáte ještě větší krytí.

1

Určitě se při výběru budete rozhodovat i dle toho, jak dobře kryje. Jestliže máte velké a hluboké kruhy pod očima, rovnou zapomeňte na odlehčené textury, které slouží spíše na projasnění. Mezi nejznámější vysoce krycí varianty na zakrytí větších nedokonalostí patří Catrice Camouflage liquid korektor, který je dostupný jak v tuhé, tak i v tekuté konzistenci. Není třeba jej vrstvit a skvěle zamaskuje i větší pupínky. Snadno se roztírá a vydrží po celý den.

2

Pokud potřebujete pouze projasnit oblast kolem očí, sáhněte po praktickém korektoru v peru. Velmi oblíbená varianta od cenově přijatelné značky Technic nabízí rozjasňující efekt a jeho složení zabraňuje slévání do vrásek. Aplikace je s ním snadná, lehce se roztírá a v okamžiku splyne s pleti. Díky jemné textuře vám na zapracování postačí jen prsty.
Patříte-li mezi náročnější uživatele nebo nejste schopni najít přesně odstín, který by vám vyhovoval, poslouží vám nejlépe celá paletka krémových korektorů. Najdete v ní celkem 8 různých odstínů, které spolu můžete různě kombinovat a vytvořit si tak vlastní barvu, která bude vašemu tónu pleti nejvíce vyhovovat.

Idální produkty pro použití: 

1) Catrice tekutý korektor nejsvětlejší odstín Camouflage

2) Technic korektor na oči a kruhy pod očima střední odstín

3) Technic korekční paletka s 8 odstíny korektoru

Registrovat u nás se vyplatí

Přijímat emaily od nás Vám ušetří kupu peněz i času.