Kategorie eshopu

eet logo brand

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin., eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.

Nyní se Vám pokusíme nastínit jak evidence tržby u nás probíhá po praktické stránce.

Gopay na www.normain.cz

Evidence tržby probíhá na straně platební brány Gopay, která pro naší společnost realizuje online platby a vzhledem k tomu, že jsme čistým Eshopem bez kamenné pobočky a platby v hotovosti u nás, je to také jediná platba resp. druh platby, kterou jsme v rámci zákona o elektronické evidenci s platností od 1.3.2017 povinni evidovat. (platba kartou, online peněženky)

Platební metody na našem Eshopu:

Platba kartou je platba evidována v běžném režimu a to IHNED po akceptaci prostřednictvím odkazu z platební brány Gopay.

Dobírky jsou realizované třetí stranou resp. prosřednictvím dopravců a jsou v tzv. nepřímém zastoupení, tzn. že vybraná dobírková suma je poukázána na náš bankovní účet.

Online bankovní tlačítko taktéž nepodléhá evidenci EET (dochází zde ke klasickému ale zrychlenému převodu z účtu na účet) nicméně platby jsou opět v držení platební brány Gopay a ta tyto platby elektronicky eviduje.

Offline platební převod je platební metodou, která nepodléhá elektronické evidenci tržeb a na našem Eshopu není tato platba elektronicky evidována.

Paypal je zahraniční platební bránou - zprostředkovatelem a jedná se dle zpřesněné metodiky o neevidovanou platbu v ten moment, kdy kupující dokončuje objednávku a zadává platební příkaz jako registrovaný uživatel společnosti Paypal a prodávající jen pouze příjemcem platby od Paypalu. Náš účet je nastavený přesně takto a kupující využívající platební bránu Paypal nemá možnost zadat údaje ke své platební kartě bez vazby na svůj registrovaný a akceptovaný účet. Pak probíhá přenos částek od plátce do Paypal účtu a z Paypal účtu na účet příjemce.

Jak obdržíte účtenku s vyznačenými kódy

V případě založení prodejní objednávky a výběru některé online platební metody (platební karta či online platební brány některé z uvedených bank) běžným způsobem dokončíte kroky vedoucí k zaplacení tak jak jste zvyklí.

Následně pokud je platba bránou Gopay schválena, Vám přijde oznámení emailem s názvem Informace o vaší platbě z emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Viz ilustrativní obrázek (částka a ID transakce je zpravidla jiná)

zjistete

Pokud kliknete na odkaz s červeným polem a nápisem: Zjistěte, zda už máte zaplaceno dostanete se na stránku, kde Vám bude zobrazena jednoduchá účtenka s rekapitulací transakce včetně vyznačených kódů FIK a BKP.

Viz ilustrativní obrázek z testované objednávky

trzba 

V případě potřeby, klikněte na doklad pravým tlačítkem Vaší myši a zvolte tisk dokladu.

V případě, jakýchkoliv dotazů jsme Vám plně k dispozici na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tým Kosmetiky Norma na www.normain.cz 

Registrovat u nás se vyplatí

Přijímat emaily od nás Vám ušetří kupu peněz i času.