Kategorie eshopu

Letní péče o nohy: jak na to?

Je to tady! Otevřená obuv si žádá vaši zvýšenou pozornost.

Nejde jen o elegantně nalakované nehty, ale hlavně péči o ztvrdlou a suchou kůži, kterou je třeba pravidelně odstraňovat. Péče o nehty a nohy je důležitá také proto, abyste se vyhnuli nepříjemným kožním problémům nebo nepříjemnému zarůstání nehtů.

pedikura 900 compressor

Krok 1
Začněte tím, že nohám dopřejete příjemnou koupel, během které odumřelá kůže dostatečně změkne, abyste ji mohli následně bezbolestně odstranit. Pamatujte na to, že pemzy na nohy mají různou hrubost. Pokud nemáte větší problémy a zatvrdlou kůži, stačí, když použijete jemnější varianty. Výborně vám v tomto případě poslouží oboustranný skleněný pilník, který má hned dvě využití. Na hrubší paty a jiné oblasti sáhněte raději po klasické pemze, která je hrubší a odstraní i hodně ztvrdlou kůži.

Krok 2
Nyní můžete své nohy hýčkat zábalem nebo silnou vrstvu tělového krému. Nebojte se nanést opravdu větší množství, pečlivě vmasírujte a nechte chvíli odpočinout. Je-li kůže podrážděná, použijte krémy s obsahem aloe vera, která kromě zklidňujících účinků stimuluju obnovu kůže a dodává jí pružnost.

Krok 3
Trápí vás zarůstání nehtů na nohou? Pokud při každém kroku najednou cítíte bolest, vezměte si na pomoc nůžky na nohy. Snadno a bezbolestně s nimi zastřihnete zarůstající nehet, ulevíte od bolesti a rovným zastřihnutím zabráníte opakování tohoto bolestivého problému.

Lakování nehtů je zábava především přes léto. Můžete totiž sáhnout i po těch nejvíce divokých barvách. Laky na nehty na nohách drží delší dobu, použijete-li navíc top coat, můžete si užít dokonale nalakované nehty po celý týden. Máte chuť vyzkoušet něco nového? Podívejte se na praskací laky, které vykouzlí velmi zajímavý efekt. Sladit tak můžete nehty na rukou i nohou.

Trendy jsou také zdobící laky a destičky, na kterých najdete spoustu moderních vzorů a nápisů. Zdobící destičky jsou navíc velmi skladné, takže lákají k tomu, vzít je s sebou na dovolenou. Jejich použití není vůbec složité, jednoduše na ně nanesete lak, setřete speciální stěrkou, obtisknete vzor na silikonové razítko a poté na nehty. Razítkem na destičku příliš netlačte. Naopak při obtisknutí na nehet použijte trochu větší sílu, aby se vzor obtiskl celý a bez chyby.

Registrovat u nás se vyplatí

Přijímat emaily od nás Vám ušetří kupu peněz i času.