Kategorie eshopu

Jak na správnou manikůru

Nehty jsou naší vizitkou. Proč si tedy na sebe jednou týdně neudělat čas? Relaxujte, uvařte si kávu nebo čaj, pusťte si příjemnou hudbu a připravte všechny pomůcky.

Budete potřebovat:

Podložku (může být i starý ručník), odlakovač, nůžky se zakroucenou špičkou, pilník s různými hrubostmi, pemzu, leštičku, změkčovač na kůžičky nebo misku na vodní lázeň, tyčinku na zatlačení kůžiček, podlak, lak, olejíček na nehty (případně olivový olej), krém na ruce, kosmetický štětec, vatu nebo vatové tampony.
Postup při manikúře
1. Odlakování.
Odlakujte si nehty bezacetonovým odlakovačem. Vyberte si z naší nabídky odlakovačů s regeneračním olejem.

2. Změkčení kůžiček.
Používá se mokrá nebo suchá metoda. Při mokré namočíme ruce na 10 minut do lázně. Pozor! Hůře se pak ošetřují následně nehty a je třeba manipulovat s nimi velmi šetrně a opatrně. Při suché se použije změkčovač kůžiček, jen kde je potřeba. Při obou způsobech kůže změkne natolik, že se dá pohodlně zatlačit směrem k nehtovému lůžku. Vykoušejte olejovou kůru Jenny Lane, připravili jsme pro Vás kokosovou, čajovníkovou i přírodní.

3. Dokonalá očista.
Umyjte si ruce mýdlem a pořádně je osušte.

4. Úprava délky.
Dlouhé nehty zkrátíme nůžkami, kratší hrubším pilníkem (směrem od krajů do středu). Pokud máte lámavé nehty, stříhejte postupně po kouskách, aby nepopraskaly. Upravujeme podle nejkratšího nehtu.

5. Zatlačení kůžičky.
Pozor, aby se kůžička neporušila. Stejně tak nešetrným zacházením můžete porušit i nehtové lůžko. Opatrně zatlačte kůžičky k lůžku. Nikdy je nestříhejte! Používejte k tomu speciální tyčinku (ideálně s gumovým koncem) nebo uzávěr bílé tužky pod nehty Jenny Lane.

6. Pilování nehtů svrchu.
Pokud máte nehty zvrásněné nebo nedostatečně hladké, spilujte je opatrně na povrchu nejjemnějším skleněným pilníkem Jenny Lane nebo pemzou. Čím je nehet hladší, tím déle na něm drží lak. (Týká se přírodních nehtů.) Nehty nakonec zbavte prachu z pilování kosmetickým štětcem.

7. Leštění.
Po pilování vyleštěte gumovou částí pilníku nebo jelenicí. Opět velmi opatrně. Není pak potřeba nanášet bezbarvý lak.

8. Špína pod nehty.
Zbavte se jí pomocí uzávěru bílé tužky pod nehty Jenny Lane.

9. Krém na ruce.
Teď je na řadě ošetření celé ruky (dlaně) krémem na ruce, který vám vyhovuje. (Pokud vás pálí, je potřeba si ruce ihned umýt a použít jiný krém.)

10. Lakování.
Jestli chcete nanést na nehty lak, pořádně je osušte. První vrstva je podlak nebo ošetřující lak. Připraveny jsou pro Vás podlak s citronovým extraktem proti záděrům nebo podlak s calciem. Pak následují dvě vrstvy laku Long Wear. Místo vrchní vrstvy můžete použít nadlak Jenny Lane s vysokým leskem nebo nadlak s UV filtrem.

Registrovat u nás se vyplatí

Přijímat emaily od nás Vám ušetří kupu peněz i času.